Ochotnicza Straż Pożarna Wisła Jawornik

Ważne komunikaty

Informacja dla Strażaków OSP JAWORNIK: 22.04.17 godzina 15:00 Ćwiczenia przy Strażnicy OSP Wisła Jawornik. Obowiązuje ubranie koszarowe a MDP dres. Obecność obowiązkowa.

KRÓTKI RYS HISTORYCZNY MDP Z WISŁY – JAWORNIKA

Początki historii drużyny młodzieżowej z Jawornika sięgają lat siedemdziesiątych XX wieku , bo juz w 1978 roku kilku młodych chłopców uczestniczyło w obozie dowódców MDP w Sopotni k. Żywca , organizowanym przez Zarząd Wojewódzki Z OSP w Katowicach. Jednak dopiero później nastąpił rozkwit naszej młodzieżówki. Coraz więcej młodych chłopców i nawet dziewcząt garnęło się by wstąpić w szeregi MDP. Przez kilka lat mieliśmy kompletną dziewczęcą drużynę młodzieżową. Od początku lat dziewięćdziesiątych nasza MDP startuje w zawodach sportowo-pożarniczych miejskich i powiatowych. Przez długi czas na zawodach miejskich nie mieliśmy konkurencji, dopiero w 2009,2010 i 2011 zajęliąmy drugie miejsce , by znowu w tym roku zwyciężyć i udało się nam bo zajęliąmy pierwsze miejsce. W powiatowych zawodach też mamy się czym pochwalić, bo kilka razy wygrywaliąmy w 1995, 1999, 2002. Obecnie nasza młodzieżowa drużyna pożarnicza liczy 12 członków w przedziale wiekowym od 9 do 14 lat. Mamy także 68 członków czynnych w tym 25 na podziale bojowym oraz 1 członka honorowego. Opiekunami obecnej młodzieżówki są druhowie Łukasz Burian, Rinaldo Szturc i Piotr Pilch.

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Materiał zamieszczony na stronie objęty prawami autorskimi
Realizacja: Projektowanie stron www
Administrator: @@@